ROP-BENZ

to nie tylko stacja paliw, to nowoczesne centrum usługowe, gdzie szybko i profesjonalnie zadbasz o swoje auto. ROP-BENZ to najlepszy wybór dla wszystkich zmotoryzowanych.

Szeroki wachlarz

usług centrum ROP-BENZ w Karnicach uzupełniają także skład i sprzedaż wysokogatunkowego opału, skup wszelkiego rodzaju metali kolorowych oraz profesjonalne usługi rolnicze.

Wieloletnie doświadczenie

stała rozbudowa parku sprzętowego oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji naszej kadry to gwarancja usług na najwyższym poziomie. Przekonaj się sam. Zaprasamy!

Geometria 3D

Technologa Pomiaru 3D to nowoczesna metoda pomiaru parametrów geometrii kół badanych pojazdów w oparciu o obraz trójwymiarowych ekranów pomiarowych odczytywanych przez kamery 3D o wysokiej rozdzielczości. Zastosowanie do samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych.

Najważniejszymi elementami odróżniającymi geometrię V2300 od innych dostępnych na rynku branży wyposażenia warsztatowego jest zastosowanie stałych kamer (poza pojazdem) o wysokiej rozdzielczości, które generują sygnał przekazywany do głowic ekranowych zamontowanych na kołach pojazdu. Odbity od tych ekranów sygnał powraca do komputera, który dzięki oprogramowaniu oblicza i tworzy przestrzenny (3D) model położenia każdego z kół .Ten obraz jest z kolei przetwarzany na wartości parametrów geometrycznych, tzn.:
- zbieżność całkowita kół przednich i tylnej osi
- zbieżność połówkowa przedniej i tylnej osi
- kąt wyprzedzenia i pochylenia sworzni zwrotnicy
- sumaryczny kąt pochylenia sworznia zwrotnicy
- kąt skrętu kół i różnica kątów skrętu
- przesunięcie kół (Przód i tył)
- kąt geometryczny osi jazdy
- różnica zbieżności połówkowych
- różnica kątów pochylenia koła
- różnica kątów wyprzedzenia sworzni zwrotnicy

Najważniejsze zaletą pomiaru geometrii w technologii 3D wykonywanej w ROP-BENZ jest bardzo precyzyjna ergonomia pomiaru dzięki korzystnemu rozkładowi strumieni pomiarowych. Pozwala ona na uzyskanie dokładnych wyników oraz idealne ustawienie kół, a co za tym idzie zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy.